הצרת היקפים למבוגרים

במקרה של קנה המידה בשיניים, רובד מוסר לטיפול בדלקת חניכיים מתקדמת ודלקת חניכיים מוקדמת. רובד הוא הסרת רובד משיניים של חולים הסובלים ממחלת חניכיים (Gedivita).

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לילדים

הנה איך משקיעים שרוצים להשפיע על חיי ילדים יכולים להגדיל את התוצאות החיוביות לכולם. ב- 29 באוקטובר 2019, קרן LEGO הכריזה על תוכניות להגדיל התערבות

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לגברים

מאמר זה מפרט ודן בכמה מהנושאים החשובים ביותר במדיניות התאגידית לגברים ונשים בארצות הברית. כאן אנו פורקים מדוע נשים עשויות להתקשות אפילו יותר בקריירה מאשר

קריאה נוספת »

לייעוץ חינם השאירי פרטים

הצרת היקפים בבטן תחתונה ועליונה

הצרת היקפים בבטן תחתונה ועליונה

במאמר זה אתאר את אזור דופן הבטן שנמצא בין הרבע התחתון לעליון, שהוא האנטומיה של הרבע הימני העליון. מאמר זה לא יעסוק רק בסיבות לילדים להיצרות פילורוס, אלא גם במחלות בטן אחרות כגון קוליטיס כיבית, סרטן המעי הגס וכיבי קיבה.

סימנים יכולים לכלול חום ובעיות עיכול בשילוב עם כאבי בטן בצד ימין של הבטן

אשר הופכים להיות עזים יותר ולא מאופקים. בנוסף, כאבי בטן יכולים לנבוע ממבנים אנטומיים שונים, כולל הרקמה המכסה את דופן הבטן, כמו שרירים ועור, מה שמקשה על האבחנה. תסמינים של דיברטיקוליטיס כוללים בחילות, הקאות, שלשולים, כאבי בטן והתכווצויות בבטן וכאבי בטן. מכיוון שבבטן יש כל כך הרבה חלקים חיוניים, הצד הימני של כאבי הבטן יכול להיגרם ממספר מחלות שונות וכן מסיבות אחרות.

אם אתה מרגיש פתאום כאב חמור בבטן התחתונה הימנית שלך

זה יכול להיות דלקת התוספתן. לחץ על אזור הבטן יגביר את הכאב בתוספתן חריף וכן גזים או גיהוקים. אם יש לך נספח, הכאב שלך יגדל גם אם הרופא לוחץ בעדינות על אזור הבטן הימנית התחתונה. כך או כך, כאבי בטן ובחילות עקב התוספתן יכולים להופיע באופן דומה לתסמינים הנגרמים כתוצאה מגזים, עצירות, קשיי עיכול או שפעת קיבה.

אם כיס המרה שלך מודלק, ייתכן שתצטרך לגעת בו בעדינות, אך לפעמים אתה יכול גם לפנק את עצמך בעיסוי על מה שאתה מרגיש שהוא הבטן או הבטן. כל מי שמרגיש שהוא מתפרץ בהם יכול להרגיש כסימן לזיהום בכיס המרה או בזיהום בכיס המרה.

בעיות בכליות נוטות לגרום לכאב, אך דלקת התוספתן יכולה להופיע גם בחלקים אחרים של הגוף, כמו בבטן התחתונה. הכאב יכול להשפיע על קדמת הבטן או הבטן, או שהוא יכול להתפשט לאזורים אחרים, כמו הבטן העליונה, הגב ואפילו לרגליים.

פנה לטיפול רפואי אם יש לך כאבים בבטן התחתונה או העליונה או בחלק אחר של הגוף

הרופא שלך בהחלט יצטרך לסרוק את הבטן או את הבטן לאיתור סימנים ותסמינים של דלקת התוספתן, כגון שיש מעי דק או את המעי כולו בכאבים, כמו גם כל סימני קוליטיס כיבית או כאבי בטן אחרים. אם יש בעיה במעי הדק או אפילו בבטן כולה עצמה, יתכן שזו הסיבה, אך ייתכן שהרופא שלך יצטרך גם לבחון חלקים אחרים, כגון שאר קיבה וחזהך. התקשר לרופא מיד, במיוחד אם הכאב משפיע על לחץ הדם, קצב הלב, רמת הסוכר בדם או רמות הסוכר בדם.

אולטרסאונד של חלל הבטן יכול להראות את גודל איברי הבטן שלך ולעזור בהערכת פציעות או מחלות בהם. זה יכול לגרום לדלקת או נפיחות בלבלב וברקמות הסובבות, כמו גם עזרה באבחון קוליטיס כיבית או כאבי בטן אחרים.

הכאב יכול להיות שמקורו ברבע הימני העליון של הבטן וניתן להיתפס מפוזר בהתחלה בטבור

אך מאוחר יותר לעבור לבטן התחתונה השמאלית, לבטן התחתונה הימנית ומאוחר יותר לתאר אותו כדוקר יותר או קל יותר כְּאֵב. תסמיני כאב אופייניים יכולים להופיע עם דלקת התוספתן, לכן עליכם לשקול את המלצת הרופא לבדיקת אולטרסאונד בבטן התחתונה והעליונה ומתיחת בטן. כאב יכול להתפתח בתחילה באזור האפיגסטרי ובהתחלה להיות קל, אך לאחר מכן להיות חריף כאשר הוא נע לבטן התחתונה או הימנית. האיברים הרלוונטיים ביותר מבחינה קלינית שהם סימפטומטיים בחולים המדווחים על כאבים בבטן העליונה הימנית הם הכבד, כיס המרה, התריסריון, הראש והלבלב. אצל נשים האיברים ברבע הימני התחתון כוללים את הרחם, השחלות, הכבד וכיס המרה והכליות. מפרצות אבי העורקים בבטן הן הידבקויות בדפנות העורקים הראשיים העוברים דרך הבטן. הידבקויות בבטן אלה יכולות לכופף, להדק, לדחוס או לדחוס את המעי ואיברים אחרים בבטן, לגרום לכאב, בחילות, הקאות, שלשולים, התכווצויות בבטן ודימום בבטן.

דלקת התוספתן מתחילה בדרך כלל בכאבים עמומים ליד כפתור הבטן

אך הכאב יכול להתעצם ברבע הימני התחתון של הבטן, במיוחד אצל נשים. עם זאת, הכאב הנגרם מכאבי התוספתן נוטה לעלות בעוצמתו ולרוב הוא מקומי הרבה יותר בצד ימין התחתון של הבטן.

סיבוב הבטן הוא סימן לחוסר איזון שרירי בבטן, שכן החלק העליון עובד הרבה יותר קשה מהחלק התחתון ומושך אותו למעלה. הכאב בבטן העליונה ובטבור מתחיל להיות עמום ומתחזק בעוצמה גוברת, במיוחד אצל נשים עם לחץ דם גבוה.

בשלבים המוקדמים של דלקת התוספתן

אדם עלול להרגיש כאב עמום ליד כפתור הבטן. הכאב יכול להופיע בכל חלק של הבטן, אך לרוב בחלק האמצעי והעליון. בצורה הנפוצה ביותר, הכאב מתחיל כאב קל בסמוך לבטן וחבל הטבור ואז מתפשט לבטן העליונה ולבטן התחתונה. כאב יכול לנבוע מהבטן העליונה ויכול להופיע גם מכל חלקי הבטן בו זמנית, במיוחד אצל נשים עם לחץ דם גבוה.