הצרת היקפים למבוגרים

במקרה של קנה המידה בשיניים, רובד מוסר לטיפול בדלקת חניכיים מתקדמת ודלקת חניכיים מוקדמת. רובד הוא הסרת רובד משיניים של חולים הסובלים ממחלת חניכיים (Gedivita).

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לילדים

הנה איך משקיעים שרוצים להשפיע על חיי ילדים יכולים להגדיל את התוצאות החיוביות לכולם. ב- 29 באוקטובר 2019, קרן LEGO הכריזה על תוכניות להגדיל התערבות

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לגברים

מאמר זה מפרט ודן בכמה מהנושאים החשובים ביותר במדיניות התאגידית לגברים ונשים בארצות הברית. כאן אנו פורקים מדוע נשים עשויות להתקשות אפילו יותר בקריירה מאשר

קריאה נוספת »

לייעוץ חינם השאירי פרטים

הצרת היקפים בזרועות

הצרת היקפים בזרועות

האם אי פעם חווית תחושת עקצוץ בידיים, ברגליים, ברגליים או בידיים, משהו שמרגיש כמו מחט – מחט בגפיים כשאתה הולך לישון? האם חווית זאת עם אדם אהוב וזה לא נעלם? כשאתה קם מהכיסא או יוצא לטייל, אתה מרגיש כאב בגב, בכתף או בזרוע? האם זרועות או רגליים מעקצצות או שהרגליים והידיים מצהיבות וגורמות לכאב?

אם יש לך תסמינים אלה

שאל את הרופא אם יש לך היצרות בעמוד השדרה, מחלת עמוד שדרה. אם אתה חושד בהיצרות צוואר הרחם ו / או בעמוד השדרה והאבחון אושר, הרופא עשוי להמליץ על בדיקות הדמיה לצוואר ובגב שלך כדי לראות מה גורם להיצרות חוט השדרה.

בדיקות אלו לרוב יבהירו היכן בעצבים דחוסים העצבים ומה הם

רדיקולופתיה מתרחשת כאשר עצב עמוד השדרה התקוע קשות עלול לגרום לעקצוץ בידיים או ברגליים. אם לא מטפלים בה, עקצוץ יכול להקשות על האיזון ויכול להפוך לחולשה בידיים וברגליים, וחולים עלולים לחוש קהות בידיים, ברגליים או בחלקים אחרים של הגוף. לכן חשוב במיוחד להיפגש עם הרופא אם יש לך קהות או חולשה בידיים או ברגליים.

רדיקולופתיה צווארית

היא מונח המשמש לתיאור כאבי עצבים מקרינים שמתחילים בצוואר ומתפשטים לכתפיים, לזרועות, לאמות הידיים ולקשורים במחסור נוירולוגי כמו קהות וחולשה. הצורה השכיחה ביותר של רדיופתיה צוואר הרחם עלולה לגרום לכאב ולהקהות בצוואר, בכתף, בזרוע, בזרוע או ביד, אך היא יכולה לסייע בהבנה טובה יותר של הסיבות ואפשרויות הטיפול העומדות לרשותך. אם אתה הופך להיות סימפטומטי, אתה עלול לחוות כאב או קהות, המכונה לעתים קרובות רדיקליזציה. אם יש לך כאבים בצוואר או בכתף, בזרועות או בידיים, מחלת עמוד השדרה הצווארי עשויה להיות סימן למחלה קשה יותר, כגון פגיעה בעמוד השדרה הצווארי או עוויתות בצוואר הרחם.

אפשרויות רפואיות לטיפול בהיצרות בעמוד השדרה הקיימת מסייעות במניעת המשך ניוון עמוד השדרה

אך אינן מתקנות את הסיבה. אם אתה חי עם רדיקולופתיה צווארית, ייתכן שתצטרך לחיות עם מצבים אחרים כגון דלקת מפרקים ניוונית, פגיעה בחוט השדרה או ניוון שרירים בעמוד השדרה.

אם עמוד השדרה שלך אינו יציב ושיטות אחרות אינן עוזרות

עליך לשקול אפשרות לבעיות בעמוד השדרה. אם יש לך היסטוריה של כאבי עצבים שמקרינים מהיצרות בעמוד השדרה, עליך לשקול הליך זה בהקדם האפשרי. עם זאת, אם יש לך מצבים אחרים כגון דלקת מפרקים ניוונית, פגיעה בעמוד השדרה או ניוון שרירים בעמוד השדרה, אתה לא צריך לשקול זאת כאפשרות לבעיות בעמוד השדרה.

תלוי היכן וכמה חמורה היצרות עמוד השדרה שלך, אתה עלול להרגיש קהה במשך כמה ימים, שבועות או אפילו חודשים. למרות שאתה בדרך כלל חווה צריבה קלה או בינונית או הלם – כמו כאבים בצוואר – יש כמה בעיות שניתן לייחס לגב ולצוואר.

אם כאב הידיים שלך הוא האשם, יש סיכוי שלמעשה יש לך בעיה בעמוד השדרה הצווארי. כשזה כואב, זה יכול להיות סימן לרדיקולופתיה צוואר הרחם – עצב C7 שולט בשרירים בגב ובצוואר ובחוט השדרה.

עדיין מדאיג יותר, מחלת עורקים יכולה להיגרם על ידי קרישי דם שמגיעים ללב או למקומות אחרים בגוף וחוסמים עורקים בזרוע. קריש דם יכול להיווצר בעורק בזרוע, למשל, כתוצאה מהתקף לב, שבץ, אי ספיקת לב או שבץ – בדומה לשבץ מוחי.

כאשר מתפתחת מחלת עורקים היקפית (PAD)

רגלי הזרוע (בדרך כלל הרגל) אינן מקבלות מספיק דם בכדי לעמוד בקצב הביקוש. זכרו כי כל הסימנים והתסמינים של מחלת עורקים נובעים מזרימת דם לא מספקת – הזרוע המושפעת אינה מקבלת את החמצן וחומרי המזון הדרושים לה כדי לשגשג. זה עוזר להסביר את שערות הידיים והציפורניים הצומחות באטיות, כמו גם תסמינים אחרים כגון עייפות, כאבים, כאבי שרירים ותשישות.

הכאב והקהות הקשורים לדחיסה של שורש העצב עלולים להיות קשים מאוד ומחלישים

לעיתים קרובות אינך מבחין בחולשה בזרועך, אך ייתכן שיש לך כאבים עזים בזרועך כתוצאה מדחיסת שורשי העצבים או קצות העצבים. ישנם תסמינים רבים אחרים של מחלת עורקים היקפית (PAD), אך זהו הנפוץ והחמור מכולם. לחץ זה יכול לשנות את תפקוד חוט השדרה ולגרום לעקצוצים בצוואר, בידיים, בידיים וברגליים. דחיסת עצבים היא בדרך כלל הגרועה ביותר כאשר המטופל מותח את צווארו, וגרוע יותר כאשר הסנטר מונח קדימה על החזה. הכאב בזרועות בדרך כלל מוגבר והלחץ מוגבר, אך באזורים אחרים הוא יכול גם לגרום לחוסר תחושה וכאב.