הצרת היקפים למבוגרים

במקרה של קנה המידה בשיניים, רובד מוסר לטיפול בדלקת חניכיים מתקדמת ודלקת חניכיים מוקדמת. רובד הוא הסרת רובד משיניים של חולים הסובלים ממחלת חניכיים (Gedivita).

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לילדים

הנה איך משקיעים שרוצים להשפיע על חיי ילדים יכולים להגדיל את התוצאות החיוביות לכולם. ב- 29 באוקטובר 2019, קרן LEGO הכריזה על תוכניות להגדיל התערבות

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לגברים

מאמר זה מפרט ודן בכמה מהנושאים החשובים ביותר במדיניות התאגידית לגברים ונשים בארצות הברית. כאן אנו פורקים מדוע נשים עשויות להתקשות אפילו יותר בקריירה מאשר

קריאה נוספת »

לייעוץ חינם השאירי פרטים

הצרת היקפים בירכיים

הצרת היקפים בירכיים

המאמר הבא מספק כמה מהראיות המדעיות הטובות ביותר לשימוש ביתר לחץ דם (HIPS) לטיפול בדלקת מפרקים ניוונית משנית בקרב גברים ונשים כאחד. זיהינו את האתרים המדויקים שבהם זה קורה ואשר אחראים לאוסטאוסרקומה או אחריה, וקבענו שהיא הגורם העיקרי למספר סוגים שונים של אוסטאופורוזיס, כגון קוליטיס כיבית, אוסטאודונטיטיס וכיבים.

ככל שמתבגרים

הסחוס במפרקים, במיוחד בברכיים, בירכיים ובידיים, מחמיר, וכמו במפרקי הירך הניווניים, אובדן הסחוס, המאפשר לעצם להחליק בצורה חלקה מכאב אחד לאחר. , מחמיר. כאשר מתרחשות רקמות רכות או נזק מבני עקב חוסר יציבות בירך, מתרחש כאב. אלה כוללים נזק לרצועות בגידים בירך והתקשרויות המחברות את השרירים לעצם (פירוק).

הסיבה לכך היא שיש לנו כעת דורבנות עצם (שמספר גדל והולך ניתן לגרד) וסחוס נשחק, כמו גם אוסטאופורוזיס (אובדן עצם במפרקים).

גורם אפשרי נוסף ב- OA בירך שעשוי להגביר את העומס הביו-מכני על מפרק SI

הוא התנועה המופחתת בירך. זה יכול לעלות בחומרה לאורך זמן ולהוביל לניוון של מפרקי ה- SI, אך כאב יכול גם לגרום לכך שהמרווח בין עצמות המפרקים הפך כל כך צר עד שטווח התנועה של המפרק משתנה. אמנם ידוע כי מפרקי מפרק הירך קשורים לניוון של מפרקי ה- SI [10], אך להגבלת טווח התנועה בירכיים שלנו עשויה להיות השפעה דומה על מפרקי ה- SI שלנו.

בנוסף, זהו גם גורם חשוב שניתן להעריך בצורה הטובה ביותר בצילומי רנטגן, אך לא בהכרח במקרה של OA בירך [9].

האבחנה של דלקת מפרקים ניוונית מבוססת בעיקר על ההיסטוריה הרפואית והבדיקה הגופנית. תוצאות רנטגן, כולל נוכחות או היעדרות של סימני OA בירך (למשל מכופף הירך, כאבי מפרק הירך וכו '), יכולות להועיל כשמדובר באבחנה.

ניתן להזמין משקל

צילום רנטגן – המדמה את מבנה מפרק הירך ומחפש סימנים של דלקת מפרקים ניוונית (למשל מכופף הירך, כאבי מפרק הירך וכו '). צילומי רנטגן של המפרק עם אוסטאוסרקומה עלולים להוביל לריבית של רקמת הלברל, המתרחשת כאשר הסחוס במפרק העצם מתפרק בגלל בלאי. בפרט, צילום רנטגן של מפרק ללא דלקת מפרקים ניוונית מראה את החלל בין העצמות והמפרקים בו שחוק הסחוס, כפי שמוצג בתמונה זו למטה. צילום הרנטגן מבוסס המשקל מאפשר מבט מפורט יותר על מפרקי הירך ומבנהם והבנה טובה יותר של מבנה העצם.

לכן, היפוך של עצם הכתף יכול להופיע בכופף מפרק הירך ובכאבי מפרק הירך. לכן, ההיפכים של AcetABular ו- Labral Abrum עשויים להיות מעורבים בכיפוף והארכת מפרקי הירך ובכך בכאב ובנוקשות.

עמוד השדרה מעורב גם בתהליכים ניווניים וניתן לתאר אותו כבעיית גב

הכאב שיכול להגיע ממפרקי הירך יכול למעשה להיות קשור לבעיות גב או קשורות אליו. באופן כללי, זה מושפע בדרך כלל מדורבן עצם קטן בגב התחתון או בעצם הכתף בגלל דלקת מפרקים ניוונית. זה יכול לגרום לכאב או נוקשות מועטים או לא, או שזה יכול להיות הגורם לכאב במפרק הירך, המתייחס לכאב, אך גם למבנים סמוכים כמו עמוד השדרה, שרירי הצוואר והצוואר.

במילים אחרות

רק מכיוון שהירך מושפעת מ- JSN כבד (שפשוף עצם לעצם) אין פירושו שהצד השני בהכרח מושפע באותה מידה. כאבי מפרק הירך נגרמים לעיתים קרובות על ידי דיספלסיה של מפרק הירך, אשר עלולה לפגוע בסחוס המצפה במפרק. בהמשך החיים זה יכול לגרום לכאבים ובמקרים מסוימים גם לפגוע במברום, החלק של הירך שמוקף סחוס רך (labrum). בחיים מאוחרים יותר היא עלולה להיפגע מאוסטיאוארתריטיס או ממחלות ניווניות אחרות כמו אוסטאופורוזיס או אוסטאוסרקומה, כמו גם מפגיעה בה.

הדרך השכיחה האחרונה לדלקת מפרקים בירך היא אובדן כושר בראש עצם הירך (אצטבלום). בסופו של דבר זה מוביל לפגיעה בעצם, התומכת בסחוס של מפרק הירך ועלולה לגרום לכאב ודלקת.

זה יכול להוביל לשינויים בעצם הבסיסית ולאובדן סחוס, מה שמוביל לקיצור הרגל. זה יכול להוביל לקיצור הרגליים כמו גם לכאב, נוקשות, כאב ונוקשות בשני מפרקי הירך.

היצרות זו של מרחב המפרק יכולה להתרחש עקב מחלות ראומטיות שונות, כולל אוסטאופורוזיס, דלקת מפרקים בירך, דלקת מפרקים בגב התחתון ודלקת מפרקים שגרונית. מחלות אלו הן תוצאה של שינויים בסחוס במפרקי הירך וכן ברקמת העצם והסחוס.

תסמינים של כאב ניווני בירך כוללים כאבי מפרק

שיכולים לנוע בין אי נוחות קלה לכאב חמור ומתמיד, להיות במצב לפרק זמן מסוים ולהזיז את הירך, ואילו פעילויות שגרתיות כמו ללבוש גרביים הן בוצע. כאב בירך מורגש בדרך כלל במפשעה ובאזור המדיאלי של הירך, אך יכול להיות קשור לברכיים או לישבן משני צידי הירך הפגועה וניתן לאבחן אותם בצורה שגויה כהיצרות המותניים. תסמינים אחרים של אזור הירך כוללים נפיחות, כיווץ שרירי הירך ורגליים מקוצרות. הדרך הטובה ביותר לאבחן OA היא לבצע צילום רנטגן על הירך או הירך ולבדוק אם ישנם סימני אוסטאופורוזיס ומחלות אחרות.