הצרת היקפים למבוגרים

במקרה של קנה המידה בשיניים, רובד מוסר לטיפול בדלקת חניכיים מתקדמת ודלקת חניכיים מוקדמת. רובד הוא הסרת רובד משיניים של חולים הסובלים ממחלת חניכיים (Gedivita).

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לילדים

הנה איך משקיעים שרוצים להשפיע על חיי ילדים יכולים להגדיל את התוצאות החיוביות לכולם. ב- 29 באוקטובר 2019, קרן LEGO הכריזה על תוכניות להגדיל התערבות

קריאה נוספת »

הצרת היקפים לגברים

מאמר זה מפרט ודן בכמה מהנושאים החשובים ביותר במדיניות התאגידית לגברים ונשים בארצות הברית. כאן אנו פורקים מדוע נשים עשויות להתקשות אפילו יותר בקריירה מאשר

קריאה נוספת »

לייעוץ חינם השאירי פרטים

הצרת היקפים שאלות נפוצות

הצרת היקפים שאלות נפוצות

עבור תלמידים רבים נשאלת השאלה כיצד הם מבצעים מחקר בבית הספר העל יסודי וכמה מהם נדרשים לפרויקטים המחקריים שלהם באוניברסיטאות. ניתן לשנות את שאלות המחקר בקלות, אך הן עדיין מדויקות הרבה יותר מהצפוי בטווח הקצר והארוך. שאלת מחקר טובה ליצירה היסטורית שונה משאלת מחקר טובה ביצירת ביולוגיה. שאלות אלו נותנות לך מושג טוב יותר כיצד ייראה התהליך ולמה אתה יכול לצפות מבחינת זמן, עלות וגורמים אחרים במחקר שלך.

ניתוח בעמוד השדרה

הוא החלטה גדולה, ולכן האינטרס שלך לשאול שאלות רלוונטיות. אז אתה יודע למה לצפות מניתוח בטווח הארוך, כיצד להתכונן וכיצד לבחור מנתח מוסמך. אם לא ענית על אף אחת מהשאלות הללו ברשימה של שאלות נפוצות, אנא התקשר לטלפון 865-331-2835.

השאלות הבאות יכולות לעזור לך לזהות ולהגדיר את ההיבטים הספציפיים יותר בנושא שאתה מתמקד בו

ברוב המקרים, עליכם לצמצם את המיקוד לנושא או לדיון מסוים בתוך נושא רחב יותר. לדוגמה, אם אתה מחשיב נושאים סביבתיים כאינטרס מחקרי כללי, אנו שואלים שאלה בנושא סביבתי כגון חקלאות. ניתן גם להגביל את הנושאים לנושאי משנה צרים יותר או אפילו לבחון כיצד הם קשורים לדמוגרפיה או לתקופות זמן ספציפיות, אך הם עדיין נושאים כלליים. לאחר שתצמצם את הנושא שלך תוכל לעבור לשאלה הבאה. אם אתה חושב על התשובות לשאלות אלה, תסיר כמה בתי ספר מהרשימה שלך ותגביל אותם למספר המעטים המתאימים ביותר למכללה שלך. על ידי ידיעת עצמך על הדרישות והמשימות של האוניברסיטאות הבודדות והדרישות הספציפיות של בתי הספר הבודדים, אתה יכול לנסח שאלת מחקר הגיונית עבורך. לפני שנוכל לעצב את שאלות המחקר הטובות ביותר שלנו, עלינו להגדיר את הדרישות שלנו להזמנות שלנו. בקיצור, שיש לך מושג מסוים לגבי מה שאתה רוצה לחקור עוזר לך למצוא נושא שמרגיש יותר לניהול. לאחר שהמרצה שלך נתן לך את הגמישות לבחור נושא מחקר משלך, תוכל להתחיל בסיעור מוחות של רשימת נושאים שמעניינים אותך. לחץ כאן לביקור בדף ה- OWL, שיעזור לך להתחיל בסיעור מוחות וברשומות.

תרגילים להפחתת היצרות בעמוד השדרה הם חשובים, אך יותר מדי עוול עלול לפגוע בכאבים שלך. מתיחה חד צדדית היא תרגיל עם היצרות בעמוד השדרה המשפר את הכוח מבלי להכניס את עמוד השדרה למצב שיכול להוביל לכאב רב יותר, כמו למשל בצוואר.

אם אתה נוטה ליותר כאב או קהות לאחר מתיחת הגב

נסה להימנע ממתיחה זו או אם הסימפטומים שלך חוזרים לאחר קמתך. מצבים מסוימים יכולים להקל על הסימפטומים של היצרות בעמוד השדרה על ידי הגדלת המרחב העומד לרשות העצבים. כיפוף או ישיבה יכולים להקל על הכאב מכיוון שתנוחות אלו מסייעות בפתיחת תעלת עמוד השדרה. כאב נעלם עם מנוחה, אך אם אתה צריך לשבת בכדי להקל על כאבי רגליים, זה עלול לגרום לתסמינים שיכולים להישנות לאחר קמה וקמה, כמו כאבי גב. אם הגב מוטה כלפי מטה לאחר מתיחות מוגזמת או אם אתה ממשיך במתיחות גב, עליך לנסות להימנע מפעילויות שגורמות לגב "להתכופף" (למשל לאחור) או כל דבר שדורש כיפוף.

תסמינים מסוימים נשלטים על ידי שינוי תנוחות או הזרקת עמוד השדרה, אך לא ניתן לשלוט באופן מלא על כל הסימפטומים של היצרות בעמוד השדרה.

אם רופא המשפחה שלך חושב שיש לך היצרות בעמוד השדרה

פנה לרופא המתמחה בהפרעות במערכת העצבים. כדי לאבחן, הרופא שלך יכול לדון בהיסטוריה הרפואית שלך, לבקש את הסימנים והתסמינים שלך ולבצע בדיקה גופנית. בדיקה הנקראת הדמיית תהודה מגנטית (MRI) או בדיקת נוזלים בעמוד השדרה יכולה לעזור לרופאים להבין כיצד המחלה משפיעה על העצבים בחוט השדרה. אם יש לך היצרות בעמוד השדרה המותני, סוגים רבים של אנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים לעזור לך.

תסמינים של היצרות בעמוד השדרה הצווארי משפיעים בעיקר על פלג הגוף העליון; פריצות דיסק (L5 ו- S1) עלולות להוביל לכיפוף פלנטרי ולחולשה

עמוד השדרה של בית החזה מושפע, אשר לרוב ניתן לדחוס אותו גם על ידי פריצות דיסק. סרט בהיר יכול להראות תהליכים ניווניים כגון היפרטרופיה פנים, ניוון חוט המותני וניוון שרירי עמוד השדרה.

אם הכאב גרוע יותר ואתה גם מרגיש קהות או עקצוץ ברגל אחת, יש לך סיאטיקה. הסימפטומים יכולים לכלול כאבי גב תחתון, כאבי צריבה, סחרחורת, בחילות, הקאות, עוויתות שרירים, כאבי ראש, עייפות ובחילה.

גידולי עמוד השדרה והגידולים הנדירים ביותר נובעים מגידול בעמוד השדרה, קרצינומה בעמוד השדרה. מצב זה מתרחש כאשר אחת מחוליותיך גולשת קדימה, לעיתים קרובות בגלל פגיעה בחוט השדרה או בנוזל השדרה.

שתי בדיקות הדמיה אבחוניות המשמשות בדרך כלל לאבחון היצרות בעמוד השדרה המותני הן טומוגרפיה ממוחשבת (CT) והדמיה תהודה מגנטית (MRI)

המחלה מתגלה על ידי קביעת אחוז ההיצרות של עורק הצוואר. הבדיקות לאישור האבחנה של היצרות בעמוד השדרה כוללות בדיקות MRI, בדיקות CT ומיאלוגרמות. MRI טוב יותר מכיוון שהוא מראה את העצבים בצורה ברורה יותר ואת דרגת stenOS קל יותר לקבוע מאשר MRI או CT.